Selülit Tedavisi

Vücudun belli bölgelerinde yağ dağılımın farklı yerleşiminden dolayı ciltte portakal kabuğu görünümü oluşmasıdır. Kadınlarda daha sık görülür ve en çok kalça uyluk bölgelerinde görülür. 

Görülme sebepleri; genetik yatkınlık, kötü beslenme alışkanlığı, hormonal değişimler, sigara, dolaşım bozuklukları, hareketsiz yaşam olabilir. İlk başlarda elle sıkıştırmayla gözlenen lezyonlar ileriki dönemlerde gözle direk görülür hale gelebilir.

Tedavi Seçenekleri

  • Yaşam şekli değişiklikleri
  • Doğru beslenme ve spor
  • Yeterli sıvı tüketimi
  • Alkol ve sigarakullanımı kısıtlaması
  • Kolajen indüksiyonu enjeksiyonları
  • VellaShape
  • BBL
  • Soğuk lipoliz

Vellashape III

VellaShape III problemli bölgelerin tedavisi için cerrahi olmayan, kullanımı kolay, eve kapanmayı gerektirmeyen, konforlu, derinlemesine etkili, gelişmiş klinik protokolleri ile sonuçlar veren, tekrarlanabilir vücut şekillendirme tedavisidir.

Kızılötesi ışık, radyo frekans enerjisi ve vakumu birleştiren elos teknolojisi yağ hücrelerinin, onları çevreleyen bağ dokusunun ve cilt altına derinlemesine ısıtılması sağlanır. Bu tarz etkin bir ısıtma ve vakum ile yeni ve daha iyi kolajenin büyümesi uyarılır ve cilt gevşekliğinde azalma, vücut hacminde küçülme ve cilt yapısında iyileşme elde edilir.

Bölgesel yağlardan kurtulmak için radyofrekans, kızıl ötesi ışın ve mekanik masajdan oluşan üçlü bir cihazdır. Selülit görüntüsünde iyileşme sağlar. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer. Uygulama bögesinde ısınma hissedilir, hafif kızarıklık meydana getirebilir. Masaj etkisinden dolayı kişileri çok rahatlatır. Ağrılı bir işlem değildir.

BBL

Geniş spektrumlu ışık sayesinde hücrelerin genetik düzeyine etki ederek kollajen indüksiyonu yaparak sıkılaşma tedavisinde kullanılmaktadır. Sellülit için sıklıkla tercih edilir. Yüz , vücut tüm bölgelere uzman eller tarafından uygulanmalıdır. Her bir bölgeye yeterli enerji düzeyi yüklemesi mutlaka yapılmalıdır ki sıkılaşma etkisi görülebilsin. Seanslar gerektirir. İşlem sonrası kişi günlük yaşamına devam edebilir.

 
Kolajen İndüksiyon Enjeksiyonları

Kimyasal faktörler cilt içerisine poli-L Laktik asit ( Sculptura) gibi maddelerin enjeksiyonu ile olabilir. Enerji uygulaması ise geniş spektrumlu ışık (BBL) ya da Lazer ile yapılmaktadır. Kişisel faktörler ve doktorunuz ile ortak verilecek tekli ya da kombine işlemlerle kolajen yapımı en ideal şekilde yapılmış olur. Böylece sellülit tedavisinde önemli bir yeri olmuş olur. Sellülitli alanda çökük görülen yerlere uygulanarak daha düz bir görüntü elde edilmeye çalışılır. Unutmamalıdır ki sellülit oldukça zor tedavi edilir, bu yüzden kombinasyon ve seans sayıları önem taşır. 

CoolShape (Soğuk Lipoliz)
Vakum ve LED teknolojisi ile hedeflenen bölgesel yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir.

Cilt özel jel örtü ile korunur. İçeri vakumlanan yağlar hızla sıfır derecenin altında soğutulur ve yağlar dondurulur. Başka dokulara zarar vermez, sadece vakumlanan alandaki yağ hücreleri etkilenir. Ameliyatsız bir şekilde yağların parçalanması ve azaltılması sağlanır. Daha sonra yağ hücreleri donarak kendi kendilerine parçalanmaları aktive edilmiş olur. Buna kontrollü hücre ölümü denir. Ölen bu yağ hücreleri vücudumuzdan yaklaşık 6-8 hafta içerisinde atılır. Birden fazla bölgeye uygulanabilir. 

Uygulama
İşlem yaklaşık 60 dakika sürer. Tek seansta 2 başlık kullanılabilir. İşlem sırasında ilk 4-5 dakika bölgesel hafif ağrı hissedilir, daha sonra işlem boyunca ağrı yoktur. Kişi günlük yaşamına rahatlıkla devam edebilir. Coolshape kişilerin bölgesel yağ oranına göre değişmekle birlikte tek seans yeterlidir. Yoğun kilolu ve yağ dokusu daha uzun süreli mevcut olan kişilerde tek seans yerine seans sayısını artırarak 2-3 seans aynı bölgeye uygulama yapılarak sonucun daha hızlı ve etkin olması sağlanabilir. Uygulama aralığı ise 30 gündür. İşlem sonrasında ise ciltte kızarıklık ve hafif morluk oluşabilir. Sonuç ise 3. haftadan itibaren fark edilmeye başlar. Tam sonuç 6-8 hafta içerisinde belli olur. Diğer uygulamalar ile kombine olarak kullanılabilir, etkinliği ve yağların daha hızlı atılmasını sağlamak için ek uygulamalardan da fayda sağlanabilir.

Kimler Uygun
Cool Shape , vücut kitle indeksi (BMI) normal veya normalin biraz üstünde, genel olarak kilosu olmayıp da bölgesel yağlanmaları olan kişiler için uygundur. Yağlı bölgelerin vakum içine alınacak kıvamda olması gereklidir. Hamilelerde doğumdan 3 ay sonra ve sezeryan ameliyatından sonra yara iyileşmesi tamamlandığında rahatlıkla kullanılabilir. 

Etkileri

Yağ Azaltma
Sellülit iyileştirme
Vücut Şekillendirme
Cilt Sıkılaştırma

Hangi Paket Bana Uygun?

Bölgesel incelme kişi bazlı bir tedavidir. İhtiyaca göre tedavi planı gerektirir. Bölgesel incelme ve sıkılaşma 8 haftalık maxi paket, 6 haftalık mini paket ve sellülit için 6 haftalık maxi paket, 4 haftalık mini paketler bulunmaktadır. Bu paketler standart olmayıp doktorunuz tarafından size özel olarak ayarlanabilmektedir. Tedaviye uyum başarı şansınızı arttırmaktadır. Diyet, spor ve sıvı tüketiminize dikkat etmeniz gerekir.