Çatlak Tedavisi

Cilt elastikiyetinin sınırı aştığı durumlarda deride görülen yırtılmalardır. Tamamen yok edilemezler ama görünürlükleri azaltılabilir. Bİrden fazla tedavi yöntemi vardır ve kombinasyon her zaman daha başarılıdır.

Cilt soyma lazerleri, mikroiğneleme ve mezoterapiler gibi kombine tedaviler uygulanır. Bu tip işlemler birden fazla seans gerektirebilir. 

Erbium Lazer (Coolaser)
Coolaser, gelişmiş bir lazer teknolojisi olup amacı deriyi yakmadan üst tabakanın uzaklaştırılmasıdır. Bu işlem sonrasında alttan yeni, genç daha parlak ve pürüzsüz bir cilt gelişimi meydana gelir. Lazerin derin tabakalara yaptığı etki ise kolajen üretiminde artıştır.

CO2 Lazer
Cilt yüzeyini yakmadan üst seviyelerin uzaklaştırılması aynı zamanda ısıl hasarla cilt altında, orta ve derin dermis seviyelerini hassas ve etkin bir şekilde tedavi etmemizi sağlar.Cilt yenileme işlemidir. Bu lazer sayesinde, lezyon eksizyonu, cilt yenileme, cilt gençleştirme, ben (nevüs) silme, kırışıklık tedavisi yapılabilir. 

Mikroiğneleme (Dermapen®)
Mikroiğneleme cihazı, cilde dikey olarak nüfuz etmek için özel teknoloji kullanan 12 mikro iğneden oluşan tek kullanımlık uç kartuşlu otomatik bir mikro iğneleme teknolojisidir. Mikroiğnelemenin dikey ucunun damgalama hareketi, ciltte görünmez mikro yaralanmalar yaratırken, cildin kendini iyileştirme ve yeni kolajen üretimini artırma doğal yeteneğini uyarır. Bunu yaparken, bu mikro yaralanmalar vücudun normal fizyolojik süreçlerle cildi yeniden büyütme ve onarma yeteneğini teşvik eder. Bu sayede cilt gençleşir, ince kırışıklıklar yok olur, gözenekler daralır, skarlar dolar, cilt parlar ve tazelenir.

Nem Enjeksiyonu
Anestezi gerektirmez. İşlem yaklaşık 15-20 dakika kadar sürer. Cildiniz dezenfektanla silindikten sonra birden çok enjeksiyon yapılarak cilt altına özel teknoloji ile üretilmiş hyaluronik asidin enjekte edilmesidir. Cildinizin altında, hacminin 1000 katı kadar su çekebilen bir ağ örülmüş olur. Bu size yaklaşık 9-12 ay kadar nem sağlar. İşlem sonrası optimum sonucu 1 hafta 10 gün içerisinde elde edersiniz. İğne yerlerinde hafif kızarıklık, şişlik ve/veya morluk oluşabilir. Bunlar tamamen geçicidir. Cildin kuruluk seviyesine göre seanslar halinde uygulanabilir.