Frozen Face

Cilt üzerinde gezdirilen başlığı ile uygulama yapabilen bir iğnesiz mezoterapi cihazıdır. İğnesiz mezoterapi, iğneli işlemlerdeki gibi tek tek noktalardan değil cihaz başlığı üzerinde dağılan serumu eşit olarak cilde dağıtır. Bu cilt üzerinde çok daha etkili bir sonuç görülmesini sağlar.

İşlem önce soğuk radyofrekans yardımı ile kolajen artışını, cildin sıkılaşmasını, gençleşmesini sağlar. Devamında elektroporasyon yardımı ile ciltte elektriksel alan yaratarak cilt üzerinde mikro kanallar oluşturur. Bu kanallar, cildin tedavisine ve ihtiyacına yönelik aktif içerikli serumların hasar görmüş ve neme ihtiyaç duyan hücrelerin bulunduğu alt tabakaya nüfuz etmesine yardımcı olur. Analiz sonucuna göre kişinin ihtiyacı belirlenir. İşlem 40 dakika olup birer hafta aralıklarla 4 seans olarak uygulanmaktadır. Daha sonrasında ise gerekli görüldüğü takdirde tekrarlanmaktadır.

Kimlere Uygulanamaz?

Hamilelik, bölgenin enfekte veya yaralı olması, kalp düzenleyicileri, diyabet (Tip 1 veya 2), ışığa duyarlı ilaçlar kullanımı, bilinen antikoagülan kullanımı, kan pıhtılaşması bozuklukları, damar tıkanıklığı, anti enflamatuar ilaçların kullanımı, tedaviden 2 hafta önce asprin kullanılması veya bilinen bir ışığa duyarlılık  olması durumlarında uygulanmaz. Kişide, bu rahatsızlıklardan biri varsa mutlaka uygulama öncesi muayene esnasında doktora bildirmelidir.