Co2 Carboxy Maske-Işık Tedavisi

Co2 Carboxy Therapy

Parlak, genç cildin anahtarı. Devrim niteliğinde iğne içermeyen Carboxy terapi, cildin metabolizmasını hızlandırır ve derinlemesine nemlendirme sağlarken, doğal oksijen üretimini artırmaya yardımcı olur. 

ilk kullanımdan sonra cilt çarpıcı biçimde daha parlak, Sağlıklı, pürüzsüz ve esnek görünür. Ayrıca morluk, şişlik, gözenek problemleri ve akne tedavisi için de etkilidir. 

Uygulama Alanları:

Cilt esnekliği: Kollajen ve elastini uyarırken, cildin elastikiyetini hedeflerken, cildin kalitesini arttırır, özellikle çene ve boyun çizgilerinin azalmasında etkilidir. 

Kırışıklık tedavisi:Cilt elastikiyetini tedavi ederken, protein sentezini arttırır, cilt altı metabolizmayı hızlandırır. 

Renk açma: Kan dolaşımını hızlandırır ve leke oluşumuna neden olan dokuyu uyarır ve tedavi eder. 

Gözenek kontrolü: Cilt metabolizmasını hızlandırır, cilt gözeneklerini sıkılaştırır. Porların daha küçük görünmesini sağlarken genişlemesini önler. 

Morluklar ve şişliklerin tedavisi: Operasyonların sonrasında oluşan ödemin ve şişliklerin tedavisini hedefler. 

Akne tedavisi: Kan akışını ve rejuvenasyon hızlandırır. Sebumu dengeler, cildin kendini yenileyici kapasitesini anti-enflamatuar özelliklerle geri kazanarak akneyi etkili şekilde tedavi eder. 

Led Işık Terapi


Cildin kendi kendini iyileştirmesini sağlayan bir cilt tedavisi yöntemidir.Uygulamanın en önemli özelliği, cildin yenilenme sürecini hızlandırmaktır.Gençlik ışığı olarak da bilinen uygulama, cilt altındaki kollajen dokunun aktivitesini arttırır. Sarı,mavi, kırmızı ve yeşil ışıklı olmak üzere 4 farklı renkte başlığı bulunan cihaz yardımı ile pek çok cilt problemi düzenli tedavi sonrasında sonlandırılabilir. Cerrahi operasyonlar sonrasında da uygulanabilen led terapi, operasyon kaynaklı yaraların iyileşmesini hızlandırmak, ödemi azaltmak ve yeniden damarlanma sürecini kısaltmak gibi özelliklere de sahiptir.

Led terapi ışıklarının özellikleri nelerdir?

Sarı Işık: Cildin kan dolaşımını düzenler. Detoks etkilidir. Cilt kızarıklıklarını yatıştırır.Erken zona baskılanmasında kullanılabilir.

Mavi Işık: Akne tedavisinde kullanılır. Hassas ciltler için yatıştırıcı özellik taşır.

Kırmızı Işık: Kollajen üretimini tetiklerve aktiviteyi arttırır. Gözenekleri sıkılaştırır. Hasarlıdokuların tedavisinde kullanılır. Belirgin kırşıklıkların giderilmesinde ve cerrahi operasyon kaynaklı ödemlerin atılmasında oldukça etkilidir.

Yeşil Işık:Cilt hassasiyetini giderir. Fazla melanin üretimini engeller. Leke tedavisinde
kullanılır.